3 دلیل برای اینکه چرا پروژه ها شکست می خورند و راهکار های جلوگیری از آنها

  • نام نویسنده
  • تاریخ
3 دلیل برای اینکه چرا پروژه ها شکست می خورند و راهکار های جلوگیری از آنها

 

پروژه هایی که به درستی اجرا نشوند می توانند محکوم به شکست باشند . مطالعات زیادی این ادعا را در صنایع و بخش های مختلف ثابت می کنند . به این دو مثال توجه کنید :

  • طی یک مطالعه در سال 2012 در شرکت مک کنزی و شرکا ، مشخص شد پروژه های بزرگ IT ، مقدار 45% بیشتر از بودجه مقرر و همچنین 7% بیشتر از زمان مقرر شده مصرف می کنند و 56% کمتر از مقدار مورد انتظار خروجی دارند .
  • طی یک مطالعه در سال 2010 در شرکت KPMG مشخص شد 70% از شرکت ها حداقل یک پروژه شکست خورده در یک دوره 12 ماهه داشته اند .

خوشبختانه ، مدیران پروژه ، با جلوگیری از مشکلات عمومی ، می توانند به از بین بردن خطا ها و راهبری پروژه تا موفقیت کامل ، کمک کنند . در اینجا سه مثال پرکاربرد از این گونه مشکلات ، و راه های درست کردن آنها برای کمک به موفقیت پروژه آورده شده است.

 

متن اصلی این مقاله

این مدل تنها در یک چشم به هم زدن رخ می دهد : زمینه ای از پروژه که پارامتر های آن با دقت مشخص شده اند به سرعت به یک حجم غیر قابل کنترل و محکوم به نابودی تبدیل می شود . تعدادی از فاکتورهایی که منجر به خزش دامنه می شود :

  • تجزیه  و تحلیل نیاز های اولیه ضعیف انجام شده است
  • مصرف کنندگان نهایی دیرتر از زمان مناسبش وارد برنامه ریزی پروژه شده اند
  •  پروژه خیلی ساده در نظر گرفته شده باشد
  • نبود کنترل تغییرات و همچنین ارتباطات ضعیف بین سهام داران

خوشبختانه خزش دامنه قابل کنترل شدن و مدیریت شدن است . شروع آن با اطمینان حاصل کردن از این امر است که هر کسی که در پروژه دخالت دارد در همان سمتی که چشم انداز ها و اولویت بندی ها قرار دارد حضور داشته باشد . از بودجه بندی و ضرب العجل ها گرفته تا ویژگی ها و رضایت مندی . 

سپس ، ضروری است تا آنچه باید نهایتا تحویل داده شود شناسایی گردد و اطمینان حاصل شود که به مایحتاج کار تقسیم خواهد شد . تقسیم شدن خروجی به جزئیات کوچکتر ، خصوصا در پروژه های بزرگتر که معمولا قسمت های متحرک دارند ، بهتر است . همچنین اگر بعضی مواقع ، زمانی را برای ارتقاء نرم افزاری یا ثبت وقایع اختصاص دهیم سودمند تر است . 

یک زمانبندی پروژه که خواسته های پروژه را بازتاب دهد و پروژه را با ایجاد شکست در نقاط عطفش به قسمت های کوچک تر تقسیم کند ، سپس باید توسط روسای پروژه توسعه داده شده و تایید شود . معمولا ضروری است تا مدت پروژه کمی دست بالا گرفته شود ، چرا که با توجه به بودجه و جلوتر از برنامه بودن می تواند به اعضای تیم پروژه این فرصت را بدهد تا به پیشرفت پروژه کمک کند . 

یک بار که چنین زمان بندی طراحی شد ، منابع باید مشخص شوند و مسیر های حیاتی در طول پروژه معین گردند و جداول فنی بازبینی شوند یا ساختار هایی برای کارهایی که باید انجام شوند ایجاد شود . هرچند ممکن است مسیر مورد نظر در طی چرخه ی پروژه تغییر کند ، در نتیجه باید ارزیابی شده و پیگیری شود تا این اطمینان حاصل شود که خروجی ها طبق برنامه ریزی کامل خواهد شد . 

خزش دامنه ممکن است در درجه های مختلف روی دهد اما همچنان این مراحل می توانند به مدیریت کردن آن کمک کنند . 

اغلب اوقات ، ارتباط بین مدیریان و مجریان پروژه و سهام داران ، زمانی که کار به قسمت های سختش می رسد ، از بین می رود . همچنین یکی دیگر از شکست های معمول که در مراحل ناخوشایند شناخته می شود ، زمانی است که تاثیر بر هزینه ها ، زمان بندی ها و حوزه ها ، در بالاترین حد ممکن است و حل مسئله باعثا ایجاد اخلال در گردش کار می شود. 

یک راه برای پیشگیری از این مشکل ، استفاده از یک برنامه ی مدیریت ارتباطات است که پروژه و سهامداران آن را پوشش دهد و بتوان آن را از همان ابتدای پروژه دنبال کرد. همچنین اگر به تجزیه و تحلیل سهامداران بپردازید تا انتظارات و نیاز های ارتباطیشان را شناسایی کنید ، بسیار سودمند خواهد بود . مدیران پروژه باید همواره برای ارائه ارتقاء منظم پروژه با توجه به کانال های اطلاعاتی مختلف نتیجه کار که پاسخگوی نیازهای گوناگون سهامداران است ، آماده باشند .

در دنیای کسب و کار امروز ، پروژه ها در انواع مختلف و پیچیدگی های متفاوت ، برای کمک به معاملات تجاری با افزایش و کاهش روزافزون تقاضای سرمایه گذاری و محدودیت ظرفیت ، بسیار حیاتی است . اهداف کوتاه مدت و بلند مدت پروژه وابسته به درست و به موقع اجرا شدن پروژه دارد . مشکلات معمول پروژه را بشناسید و یادبگیرید هدایت آنها چگونه به شما اطمینان می دهد که شرکت شما با شکست مواجه نشود

تعداد بازدید : 201

ارسال نظر

سوال امنیتی : مجموع دو عدد 3 و 2 =